+48 606 666 111   info@terco.com.pl
+48 606 666 111
info@terco.com.pl

Program Twój

Bezpieczny Dom

Nie ryzykuj zdrowiem swojej rodziny.

Zainwestuj w kompleksowy
system izolacji TERCO.

Nasz cel:

Zapewnić kompleksową specjalistyczną izolację Twojego domu.

Jak to robimy?

Produkujemy najwyższej jakości specjalistyczną folię izolacyjną Terco, która zapewni bezpieczeństwo Twojego Domu od fundamentów aż po dach.

Dlaczego nazywamy nasze folie specjalistycznymi?

Produkty Terco posiadają unikalne parametry i właściwości, niespotykane na rynku polskim, które chronią Twój dom i jego mieszkańców przed zagrożeniami. Chronią przed grzybami i bakteriami, przed niechcianą wilgocią, rakotwórczym radonem z gruntu, a także przed gryzoniami.

Jesteśmy producentem

Folii izolacyjnych

dla budownictwa od 30 lat

Przez ten czas nauczyliśmy się bardzo dużo o potrzebach naszych klientów. Wiemy, że ważna jest jakość tego co produkujemy. I to właśnie jakość jest naszą najważniejszą wartością.

Dzięki naszym laboratoriom i pracującym w nich specjalistom najwyższej klasy, wyprodukowaliśmy dla Ciebie folie, których parametry są nieporównywalnie wysokie w stosunku do innych dostępnych na rynku. Program Twój Bezpieczny Dom powstał z myślą o wymagających klientach, którym zależy nie tylko na izolacji, ale na zabezpieczeniu domu przed szkodliwym działaniem czynników, o których rzadko myślimy w kontekście budowy domu:

Czy wiesz że?

SICK BUILDING SYNDOME, SBS czyli Syndrom Chorego Budynku pojawił się wraz z nowymi standardami budownictwa. Pierwsze objawy zaobserwowano w latach siedemdziesiątych XX wieku w USA w świeżo wybudowanych biurowcach. Wnikliwe badania tego zjawiska podjęto w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. WHO zdefiniowało problem jako zespół dolegliwości związanych z długotrwałym przebywaniem w pomieszczeniach, zagrażających zdrowiu i życiu.

Ważne liczby:

10% czasu spędzamy na zewnątrz, poza budynkami.
90% czasu spędzamy we wnętrzach.
15 razy na minutę – tyle razy oddycha człowiek dorosły w stanie spoczynku.
0,5 litra powietrza – tyle powietrza za każdym razem, kiedy bierzemy wdech, wprowadzamy do naszych płuc.
20% powietrza, które wdychamy to tlen.
80% tego co wdychamy to alergeny, roztocza, grzyby pleśniowe i ozon.

Reakcja organizmu nazywana Syndromem Chorego Budynku to odpowiedź naszego organizmu właśnie na występujące w powietrzu w budynku mikrozanieczyszczenia biologiczne.

WHO ogłosiła, że grozi nam epidemia powietrza złej jakości, bo to w pomieszczeniach zawiera 4 do 10 razy więcej substancji toksycznych niż powietrze na zewnątrz.

Skąd biorą się zanieczyszczenia powodujące SBS?

Jedne z nich to mikroskopijne pajęczaki, roztocza, żywiące się złuszczonym ludzkim naskórkiem, pleśnią i pyłkami roślin. Mogą wywoływać egzemy, alergie, stany zapalne skóry, zapalenie spojówek, migreny i astmę.

Inne to grzyby pleśniowe. Toksyny wytwarzane przez nie są bardzo niebezpieczne dla człowieka. Atakują układ oddechowy, kostny, neurologiczny. Powodują zapalenie zatok, gardła, oskrzeli, płus, bóle głowy, mięśni, stawów, zmęczenie, zaburzenia koncentracji, zaburzenia pamięci, bezsenność, depresję, nieprawidłowe działanie układu pokarmowego, zaburzenia przemiany materii powodujące otyłość, uszkodzenia wątroby i nerek, dysfunkcje trzustki, jajników i prostaty.

Ozon, który w atmosferze ma zadanie chronić nas przed promieniowaniem UV, w powietrzu przez nas wdychanym jest gazem drażniącym. Powoduje uszkodzenia błon biologicznych, przyspiesza starzenie się skóry, działa rakotwórczo, powoduje dysfunkcje układu oddechowego, kaszel, drapanie w gardle, bóle głowy, senność.

Kolejnym mikrobiologicznym zagrożeniem w powietrzu wdychanym przez nas w budynkach są wirusy i bakterie. Powodują infekcje bakteryjne i infekcje wirusowe.

Radon, gaz pochodzący z gruntu i z naturalnych materiałów budowlanych jest kolejnym czynnikiem, jednym z groźniejszych dla naszego zdrowia i życia. Opis jego niebezpiecznego wpływu znajdziecie na stronie 7 naszego magazynu.

Zadbaj o jakość powietrza w Twoim domu. W nim Twoja rodzina je, śpi, spędza wolny czas. Zainwestuj w izolację o działaniu przeciwgrzybicznym i antybakteryjnym TERCO. Zaplanuj izolację przeciwradonową z folią TERCO, którą ograniczysz przenikanie radonu do powietrza, które wdychasz Ty i Twoi najbliżsi.

Zapobiegaj, bo w przeciwnym przypadku symptomy SBS przejdą w stałe stany chorobowe.

To inwestycja w Twój dom, w Twoje zdrowie, w zdrowie Twojej rodziny. Upewnij się, że zainwestujesz we właściwe materiały izolacyjne.

Zbudowanie Bezpiecznego Domu nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności. Wystarczy, że zbudujesz go z godnym zaufania partnerem TERCO.

Zamów pełny system Twój Bezpieczny Dom, a otrzymasz od nas 10 lat gwarancji na niego.

Nie przegap najnowszych

informacji o zdrowym budownictwie

Dołącz do 30 567

naszych subskrybentów